Kamery samochodowe z roku na rok pozwalają wygrać coraz większej liczbie osób sprawy o odszkodowania. Koniecznie trzeba mieć jednak świadomość, że nagranie istotnego dowodu będzie możliwe tylko wtedy, gdy wspomniane urządzenie będzie właściwie umiejscowione, a także podłączone. Nie wszyscy mają jednak świadomość, gdzie dokładnie należy zamontować wideorejestrator. Jak powinien przebiegać montaż kamery samochodowej?
Gdzie rekomendowane jest zamontowanie kamery samochodowej?
Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zamontowanie kamery samochodowej w okolicach wstecznego lusterka. W ten sposób wspomniana kamerka będzie w stanie wykorzystać w 100% swoje możliwości dotyczące rejestrowania obrazu w szerszym zakresie. Ponadto dzięki świetnemu umiejscowieniu kierowca na pewno nie zobaczy deski rozdzielczej, maski czy nawet bocznych słupków. Godny uwagi jest również fakt, że urządzenie będzie znajdowało się w zasięgu ręki osoby prowadzącej samochód. Obsługa będzie tym samym nie tylko i wyłącznie wygodna, ale również bezpieczna.
W jaki sposób należy zamontować kamerkę samochodową?
Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość kamerek dostępnych na rynku została wyposażona przez producenta w specjalną przyssawkę, którą można bez żadnego problemu przykleić do szyby. Bardzo pomocne może być podjęcie decyzji o podgrzaniu wspomnianej przyssawki suszarką jeszcze przed przyłożeniem. Guma dzięki temu odpowiednio nagrzeje powietrze znajdujące się między nią a szybą. Następnie powietrze po ostygnięciu zmniejszy swoją objętość.
Nie jest tym samym zalecane montowanie przez kierowców przyssawek w chłodniejszych miejscach, ponieważ w ten sposób zaraz po wyjechaniu na słońce powietrze automatycznie zwiększy objętość. W efekcie omawiane urządzenie w stosunkowo krótkim czasie odklei się od miejsca, w którym zostało zamontowane.
W jaki sposób możliwe jest zasilenie kamerki samochodowej?
Warto zdawać sobie sprawę, że kamerki nie zostały przez przypadek wyposażone przez producentów w dłuższy przewód. Służy on bowiem do tego, by możliwe było przeciągnięcie pod poszczególnymi elementami tapicerki, a później doprowadzenie do głównego źródła zasilania. W jaki sposób kierowca może zasilić kamerkę samochodową?
Pierwszym źródłem zasilania jest gniazdo od zapalniczki samochodowej. Należy w tym celu przede wszystkim właściwie przygotować wspomniane gniazdko. Zalecane jest wpięcie przewodu kamerki do wiązki przewodów samochodowych. Pomóc może w tym szybkozłączka. W kolejnym etapie powinno się przylutować przewód do wtyczki zapalniczki. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, żeby plus był umiejscowiony na zewnątrz zapalniczki, z kolei minus wewnątrz. Można w ten sposób sprawdzić dzięki miernikowi napięcie w gnieździe.
Kamerkę samochodową można także zasilić przez powerbank. Warto wiedzieć, że jest to zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Kierowca powinien mieć jednak na uwadze fakt, że ilość zmagazynowanego prądu nie wystarczy na długo. Można zatem zdecydować się na podłączenie powerbanku do zapalniczki samochodowej. W ten sposób urządzenie będzie się ładowało podczas jazdy. Z kolei kamerkę samochodową można wtedy podłączyć do powerbanku przez USB. Rekomendowane jest, by natężenie prądu w urządzeniu nie było mniejsze niż 1 A. Dokładnie tyle generuje zdecydowana większość ładowarek przeznaczonych do kamerek samochodowych.
Dlaczego warto zdecydować się na zaopatrzenie w kamerkę samochodową?
Doświadczeni kierowcy, którzy mieli już w swoim życiu różne przygody na drodze doskonale zdają sobie sprawę, że zainwestowanie w wideorejestrator będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W ten sposób jest zdecydowanie większa szansa na wywalczenie ewentualnego odszkodowania z winy innego uczestnika ruchu drogowego. Ponadto w przypadku stłuczki czy wypadku można będzie bez żadnego problemu zidentyfikować danego sprawcę, a także ustalić bardzo dokładnie przebieg sytuacji. Oczywiście bardzo istotne znaczenie będzie miało właściwe zamontowanie kamerki samochodowej. Warto także przed wyjazdem sprawdzić czy urządzenie jest naładowane.